- Reklama -zprávy

Nanoimpregnácia pre váš domov

Date:

Share:

NANOBALA s.r.o. je dynamická česká spoločnosť, ktorá už od roku 2010 vyrába a dodáva ochranné impregnácie na báze chemickej nanotechnológie a chemické prípravky na čistenie a ochranu prevažne stavebných materiálov: betónu, imitácií kameňa, prírodného kameňa, tehál a keramiky, skla, dreva, papiera a textilu.
Povrchy ošetrené nanotechnologickými impregnáciami získavajú tzv. lotosový efekt. To v praxi znamená, že sa stanú odpudivými voči vode, olejom a špine, pričom zostávajú priedušné aj paropriepustné.

Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia Nanobala majú široké využitie – na betónové a kamenné dlažby, schody, ploty, fasády, terasy, múriky, sokle, tehlové múry, krby, strechy, balkóny, príjazdové cesty a chodníky, hroby a pomníky, sochy, strešné okná a pod.

Nanotechnologické ochranné nátery dodávajú impregnovaným materiálom samočistiacu funkciu – pri daždi či oplachu vodou sa nečistoty samé odplavia z povrchu.

Tento efekt má vynikajúce účinky a uplatnenie na sklách dopravných prostriedkov. Udržuje trvalo čistý výhľad z vozidla predovšetkým za nepriaznivého počasia. Produkt, ktorý vyvinuli odborníci firmy Nanobala už v roku 2011, na základe týchto poznatkov, pomenovali Nanosterače. Pre svoje vynikajúce účinky a dlhodobú životnosť sú nanosterače stále veľmi žiadané u zákazníkov – vodičov.

Impregnácia Nanobala chráni ošetrené materiály pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia – kyslým dažďom, mrazom, exhaláciami alebo posypovými soľami. Zachovávajú estetickú aj úžitkovú hodnotu impregnovaného objektu.

Impregnačné nátery obmedzujú aj ďalšie sekundárne javy, ako sú výkvety, machy a plesne.
Ochranný nanopovlak znižuje prenikanie pigmentov do štruktúry kameňa a tým uľahčuje odstraňovanie prípadného grafitti. Svetlé a porézne kamene, napr. pieskovec alebo travertín, sú nasiakavé a náchylné na špinenie. Tieto kamene zachytávajú špinu, oleje a ďalšie nečistoty, ktoré sa dajú len veľmi ťažko odstrániť. Bez impregnácie vyžadujú častú a náročnú údržbu.

Trvanlivosť jednej aplikácie nanoimpregnácie Nanobala je až 5-krát dlhšia ako u bežne používaných impregnácií.

Nano impregnácie podstatne uľahčujú údržbu ošetrených povrchov – na očistenie obvykle postačí čistá voda bez akýchkoľvek chemických prostriedkov.

Ochranné prípravky Nanobala zásadne predlžujú životnosť impregnovaných výrobkov a materiálov, dosahujú dlhodobé účinky a sú šetrné k životnému prostrediu.

Akú impregnáciu zvoliť na Vašu dlažbu, terasu, plot?

Pri výbere impregnácie hrá najdôležitejšiu úlohu druh stavebného materiálu, ktorý prevláda na povrchu impregnovaného objektu – betón, prírodný kameň, drevo, sklo, keramika atď. Rozhodujúcim faktorom pre voľbu impregnácie je aj vek stavby – teda doba, počas ktorej je objekt vystavený vonkajším klimatickým podmienkam . S tým súvisiace prípadné narušenie materiálu machmi, plesňami, vápennými výkvetmi, súdržnosť materiálu a pod.

Ďalšou vlastnosťou, ktorú musíme pri výbere impregnácie zohľadniť, je savosť materiálu a povrchové opracovanie – hladkosť povrchu.

Podľa týchto kritérií sa impregnácia Nanobala rozdeľuje na:

  1. Impregnácia na nové stavby
  • do 1 roka od dokončenia (vyzráti), bez povrchovej oxidácie, nepoškodené machy, plesňami, výkvety
  1. Impregnácia a spevňovače na staršie stavby
  • vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov dlhšie ako 1 rok, príp. narušené oxidáciou, plesňou, vápennými výkvetmi, zasolené, apod.
  1. Impregnácia na hladké povrchy
  • na solárne panely, presklené budovy, skleníky, zimné záhrady, strešné okná, sprchové boxy, autosklá a plasty

Firma Nanobala je výrobcom a predajcom chemických čističov, ktoré sa odporúčajú použiť na odstránenie nežiaducich nečistôt pred aplikáciou impregnácie. Jedná sa o odstraňovače machov, hrdzavých škvŕn, cementových a vápenných povlakov.

━ nové příběhy

Doprajte si exkluzívny hudobný zážitok vďaka gramofónu

Gramofóny sa po rokoch opäť vrátili na výslnie popularity ako štýlové retro. Ako si dopriať skutočne exkluzívny hudobný zážitok? Podľa čoho vybrať gramofón Gramofón pôsobí skôr...

Viete, kde kúpiť certifikované matrace za prijateľné ceny?

Veľakrát nemusíme chodiť ďaleko, a pritom si môžeme kúpiť výborný, kvalitný tovar, ktorý je osvedčený a obľúbený veľkým množstvom klientov. To platí aj o...

Herné stoličky vám zaistia pohodné a zdravé sedenie pri každej virtuálnej zábave

Je úplne bežné, že mnoho z nás trávi aspoň pár hodín týždenne hraním online hier, kúpených nainštalovaných hier či iných druhov zábavy pri počítači. Či...

Bezpečnosť v prírode a pri love – Na aké 3 veci nezabudnúť?

Poľovníci sú zvyčajne známi svojimi puškami a poľovníckym oblečením, ale tie tvoria len malé percento potrebného vybavenia skúseného poľovníka. V skutočnosti musí byť moderný...

Kúpeľňa a WC: spolu alebo oddelene?

Pri výbere nového bývania si často všímame aj veľkosť kúpeľní. Kým niekomu stačí sprchový kút a miesto na práčku iní dávajú prednosť väčšej kúpeľni, v ktorej...
- Komerční sdělení -pr článek