back to top
- Reklama -zprávy

Nanoimpregnácia pre váš domov

Date:

Share:

NANOBALA s.r.o. je dynamická česká spoločnosť, ktorá už od roku 2010 vyrába a dodáva ochranné impregnácie na báze chemickej nanotechnológie a chemické prípravky na čistenie a ochranu prevažne stavebných materiálov: betónu, imitácií kameňa, prírodného kameňa, tehál a keramiky, skla, dreva, papiera a textilu.
Povrchy ošetrené nanotechnologickými impregnáciami získavajú tzv. lotosový efekt. To v praxi znamená, že sa stanú odpudivými voči vode, olejom a špine, pričom zostávajú priedušné aj paropriepustné.

Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia Nanobala majú široké využitie – na betónové a kamenné dlažby, schody, ploty, fasády, terasy, múriky, sokle, tehlové múry, krby, strechy, balkóny, príjazdové cesty a chodníky, hroby a pomníky, sochy, strešné okná a pod.

Nanotechnologické ochranné nátery dodávajú impregnovaným materiálom samočistiacu funkciu – pri daždi či oplachu vodou sa nečistoty samé odplavia z povrchu.

Tento efekt má vynikajúce účinky a uplatnenie na sklách dopravných prostriedkov. Udržuje trvalo čistý výhľad z vozidla predovšetkým za nepriaznivého počasia. Produkt, ktorý vyvinuli odborníci firmy Nanobala už v roku 2011, na základe týchto poznatkov, pomenovali Nanosterače. Pre svoje vynikajúce účinky a dlhodobú životnosť sú nanosterače stále veľmi žiadané u zákazníkov – vodičov.

Impregnácia Nanobala chráni ošetrené materiály pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia – kyslým dažďom, mrazom, exhaláciami alebo posypovými soľami. Zachovávajú estetickú aj úžitkovú hodnotu impregnovaného objektu.

Impregnačné nátery obmedzujú aj ďalšie sekundárne javy, ako sú výkvety, machy a plesne.
Ochranný nanopovlak znižuje prenikanie pigmentov do štruktúry kameňa a tým uľahčuje odstraňovanie prípadného grafitti. Svetlé a porézne kamene, napr. pieskovec alebo travertín, sú nasiakavé a náchylné na špinenie. Tieto kamene zachytávajú špinu, oleje a ďalšie nečistoty, ktoré sa dajú len veľmi ťažko odstrániť. Bez impregnácie vyžadujú častú a náročnú údržbu.

Trvanlivosť jednej aplikácie nanoimpregnácie Nanobala je až 5-krát dlhšia ako u bežne používaných impregnácií.

Nano impregnácie podstatne uľahčujú údržbu ošetrených povrchov – na očistenie obvykle postačí čistá voda bez akýchkoľvek chemických prostriedkov.

Ochranné prípravky Nanobala zásadne predlžujú životnosť impregnovaných výrobkov a materiálov, dosahujú dlhodobé účinky a sú šetrné k životnému prostrediu.

Akú impregnáciu zvoliť na Vašu dlažbu, terasu, plot?

Pri výbere impregnácie hrá najdôležitejšiu úlohu druh stavebného materiálu, ktorý prevláda na povrchu impregnovaného objektu – betón, prírodný kameň, drevo, sklo, keramika atď. Rozhodujúcim faktorom pre voľbu impregnácie je aj vek stavby – teda doba, počas ktorej je objekt vystavený vonkajším klimatickým podmienkam . S tým súvisiace prípadné narušenie materiálu machmi, plesňami, vápennými výkvetmi, súdržnosť materiálu a pod.

Ďalšou vlastnosťou, ktorú musíme pri výbere impregnácie zohľadniť, je savosť materiálu a povrchové opracovanie – hladkosť povrchu.

Podľa týchto kritérií sa impregnácia Nanobala rozdeľuje na:

  1. Impregnácia na nové stavby
  • do 1 roka od dokončenia (vyzráti), bez povrchovej oxidácie, nepoškodené machy, plesňami, výkvety
  1. Impregnácia a spevňovače na staršie stavby
  • vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov dlhšie ako 1 rok, príp. narušené oxidáciou, plesňou, vápennými výkvetmi, zasolené, apod.
  1. Impregnácia na hladké povrchy
  • na solárne panely, presklené budovy, skleníky, zimné záhrady, strešné okná, sprchové boxy, autosklá a plasty

Firma Nanobala je výrobcom a predajcom chemických čističov, ktoré sa odporúčajú použiť na odstránenie nežiaducich nečistôt pred aplikáciou impregnácie. Jedná sa o odstraňovače machov, hrdzavých škvŕn, cementových a vápenných povlakov.


Tip redakcie: Využite moderné tredny pri zariaďovaní exteriéru Vášho domu.


━ nové příběhy

Palety v medzinárodnom obchode: Štandardizácia a efektivita

Palety sú neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného obchodu, kde zohrávajú kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní efektívnej a bezpečnej prepravy tovaru. Štandardizácia paliet je dôležitým aspektom, ktorý umožňuje...

Príbehy úspechu: Firmy, ktoré sa dostali z krízy vďaka efektívnemu krízovému manažmentu

Prekážky sú neodmysliteľnou súčasťou cesty, ktorá vedie k vytúženým cieľom nielen v bežnom živote, ale aj vo svete podnikania. Krízy sa nevyhýbajú žiadnej firme...

Chyby starostlivosti o pleť pri akné

Obdobie dospievania má množstvo kladov ale ide aj o obdobie, na ktoré by ste možno chceli aj zabudnúť. Ak ste v tomto veku mali akné pravdepodobne...

Umelé stromčeky s dokonalým dizajnom a za skvelé ceny.

S blížiaci sa Vianocami riešia mnohí dilemu, kde kúpiť vianočný stromček. Ak sa rozhodnete pre praktickú a trvanlivú alternatívu, akou je umelý stromček, určite navštívte e-shop,...

Plastový nábytok nemusí byť gýč: Ako na to?

Plast má vo sfére záhradného nábytku neoprávnene nie príliš lichotivú povesť. Tú si ale nezaslúži. Môže totiž vyzerať veľmi atraktívne. Aké sú možnosti?Plastový záhradný...
- Komerční sdělení -pr článek