- Reklama -zprávy

Bezdotyková domácnosť uľahčuje život a vytvára čistejšie prostredie: ako si ju zariadiť?

Date:

Share:

Počuli ste už o trende bezdotykovej domácnosti? Tento koncept si čoraz viac priaznivcov nachádza aj u nás a v mnohých ohľadoch dokáže byť zaujímavou inšpiráciou k lepšiemu bývaniu a jednoduchšiemu životu. Čo sa o bezdotykovej domácnosti oplatí vedieť, aké sú jej výhody a ako si ju zariadiť?

Kto by nechcel ušetriť čas vykonávaním rutinných činností, ktoré nám síce prídu samozrejmé, no aj tak sa im nevyhneme? Nečudo, že medzi ľuďmi získavajú popularitu riešenia, ktoré celú starostlivosť o domácnosť uľahčujú. V tomto smere môžeme hovoriť o rôznych smart home riešeniach s úplnou alebo aspoň čiastočnou automatizáciou, kedy dochádza napríklad k regulácii osvetlenia, tienenia či vykurovania. Cesta k bezdotykovej domácnosti teda vedie prirodzene cez automatizáciu, ktorá si však spravidla vyžaduje nemalé investície. Ide to aj jednoduchšie.

Čo je to bezdotyková domácnosť?

Patríte medzi tých, ktorí vo všetkom hľadajú nejakú optimalizačnú príležitosť? V práci využívate Pohoda jazz, máte nastavené procesy a v pracovnom či súkromnom živote preferujete ak všetko ide ako po masle? Tak potom koncept bezdotykovej domácnosti vás určite osloví, pretože ide hneď o celý rad optimalizácií, ktoré vám aj ostatným členom domácnosti uľahčia život.

Podstata bezdotykovej domácnosti spočíva v tom, že väčšinu bežných úkonov zvládnete bezdotykovo. Rozsvietite svetlo gestom pred vypínačom, zladíte si zapnutie rýchlovarnej kanvice s budíkom a vodu v umývadle si pustíte priložením rúk. V žiadnom prípade nejde o úplne nové technológie, akurát o ich vylepšenie pomocou špeciálnych snímačov.

Ovládanie doma aj na diaľku

Bezdotyková domácnosť neumožňuje ovládanie jednotlivých spotrebičov iba keď ste práve pri nich, ale väčšina z nich zvládne aj diaľkové ovládanie. Pri odchode z bytu môžete nechať, aby vám robotický vysávač povysával, prípadne pred príchodom domov si môžete nechať byť príjemne vychladiť na diaľku. Možností, ako využívať diaľkové a teda bezdotykové ovládanie je naozaj neúrekom. V čom spočívajú ďalšie výhody?

Okrem jednoduchšieho života je to aj šetrenie času. Možno si poviete, že neraz ide len o pár ušetrených minút za deň, no aj tie môžu mať z celkového hľadiska veľký význam, najmä ak sa chcete naplno venovať svojim koníčkom a navštevovať povedzme fotografické workshopy. Nech vám bezdotyková domácnosť ušetrí hoci len 2 hodiny mesačne, ak sa budete môcť naplno venovať tomu, čo vás baví, zistíte, že pre vás má význam.

Nuž a do tretice, menej dotyku znamená aj menej znečistenia a baktérií. Bezdotykové domácnosti sú jednoducho hygienickejšie a vyžadujú si z vašej strany menej starostlivosti o čistotu a dezinfekciu.

Ako si zariadiť bezdotykovú domácnosť?

Zariadiť si bezdotykovú domácnosť nie je nič zložité, na začiatku by ste však mali mať naplánované a dobre rozmyslené, či budete aj prepájať jednotlivé spotrebiče a zariadenia. Môžete totiž siahnuť po jednoduchých riešeniach, ako je napríklad smetný kôš s bezdotykovým ovládaním, dávkovač mydla so senzorom, alebo bezdotykový dávkovač na diétne nápoje v kuchyni. Takéto zariadenia dokážu bez problémov fungovať samostatne, ak by ste ale spotrebiče chceli navzájom prepájať, budete potrebovať systém domácej automatizácie.

Locking smartlock on the entrance door using a smart phone remotely. Concept of using smart electronic locks with keyless access

Systémy domácej automatizácie už dokážu práčku, chladničku, umývačku riadu, kávovar alebo vysávač a nielenže ich pomocou aplikácie môžete na diaľku ovládať, ale dokážu podľa prednastavených scenárov fungovať aj samostatne. Takže vám bude stačiť pridať do bubna práčky vonné oleje na pranie a sama práčka už bude „vedieť“, kedy je najvhodnejší čas na spustenie programu. Kým teda budete mimo domova, vaša inteligentná a bezdotyková domácnosť zvládne mnohé úkony samostatne. To znie ako celkom lákavá predstava.

━ nové příběhy

Doprajte si exkluzívny hudobný zážitok vďaka gramofónu

Gramofóny sa po rokoch opäť vrátili na výslnie popularity ako štýlové retro. Ako si dopriať skutočne exkluzívny hudobný zážitok? Podľa čoho vybrať gramofón Gramofón pôsobí skôr...

Viete, kde kúpiť certifikované matrace za prijateľné ceny?

Veľakrát nemusíme chodiť ďaleko, a pritom si môžeme kúpiť výborný, kvalitný tovar, ktorý je osvedčený a obľúbený veľkým množstvom klientov. To platí aj o...

Herné stoličky vám zaistia pohodné a zdravé sedenie pri každej virtuálnej zábave

Je úplne bežné, že mnoho z nás trávi aspoň pár hodín týždenne hraním online hier, kúpených nainštalovaných hier či iných druhov zábavy pri počítači. Či...

Bezpečnosť v prírode a pri love – Na aké 3 veci nezabudnúť?

Poľovníci sú zvyčajne známi svojimi puškami a poľovníckym oblečením, ale tie tvoria len malé percento potrebného vybavenia skúseného poľovníka. V skutočnosti musí byť moderný...

Kúpeľňa a WC: spolu alebo oddelene?

Pri výbere nového bývania si často všímame aj veľkosť kúpeľní. Kým niekomu stačí sprchový kút a miesto na práčku iní dávajú prednosť väčšej kúpeľni, v ktorej...
- Komerční sdělení -pr článek