- Reklama -zprávy

Vyberte si slnečné okuliare na mieru pre váš typ tváre

Date:

Share:

Slnečné okuliare plnia v prvom rade ochrannú funkciu pred ostrým slnkom – či už v lete, alebo v zime. Zároveň dokážu vyzdvihnúť to najlepšie z vašich čŕt tváre. Platí to však aj naopak, a preto výber vhodného tvaru okuliarov nepodceňujte. Poradíme vám, podľa čoho sa riadiť.

Na čo myslieť pred nákupom

Ešte predtým, než sa začnete zaoberať vizuálnou stránkou, nezabudnite na ďalšie dôležité parametre. Najdôležitejším údajom pri slnečných okuliaroch je UV filter a kvalita použitého materiálu. Aj farba skla hrá pri výbere svoju úlohu. Za univerzálne sú považované okuliare s hnedými, sivými alebo so zelenými sklami. Na rozdiel, napr. od modrých sklíčok, totiž neskresľujú farby okolia.

Nákup kvalitných slnečných okuliarov je vyššou investíciou, ktorú si vaše oči zaslúžia. Chcete nakúpiť skutočne výhodne? Využite zľavové kupóny overených e-shopov ponúkajúcich kúsky, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Okrúhly typ tváre

Okrúhla tvár sa vyznačuje plnými lícnymi kosťami a mierne sa zužujúcou čeľusťou. Charakteristickým znakom je takmer rovnaká šírka a dĺžka tváre.

Pre optické predĺženie tohto typu sú najvhodnejšie okuliare s výraznými rámami. Dobrú službu vám spravia obdĺžnikové alebo mačacie tvary slnečných okuliarov. Voľbou, ktorá dodá doraz nevýrazným líniám okrúhlej tváre, sú hranaté kontúry rámov.

Nebojte sa ani nápaditých farieb a hrubších, asymetrických rámov, ktoré na zaguľatenej tvári s mäkkými kontúrami vytvoria nádherný kontrast.

Oválny typ

Pre oválnu tvár sú typické predĺžené črty s výraznými lícnymi kosťami a zašpicatenou bradou. Tento typ tváre pôsobí najharmonickejšie a jednotlivé tvary slnečných okuliarov na jeho proporcie nemajú výraznejší vplyv.

Najkrajšiu symbiózu vytvoríte s okuliarmi okrúhleho alebo obdĺžnikového tvaru. S experimentovaním sa však rozhodne nemusíte obmedzovať. Pristanú vám hranaté aj oblé modely, rovnako tak aj asymetrické kúsky. Pri výbere okuliarov majte na pamäti jedinú zásadu – šírka ich rámu by nemala výrazne prečnievať cez hrany vašej tváre.

Štvorcový typ

Štvorcová tvár sa, na rozdiel od predchádzajúcich dvoch typov, vyznačuje hranatými kontúrami bez výraznejšieho zaoblenia. Výrazné čelo a brada sú typickými črtami, pričom sú väčšinou rovnako široké.

Tento typ potrebuje v prvom rade zjemniť. Práve preto sú pre ňu najvhodnejšie okrúhle alebo oválne okuliare, prípadne okuliare mačacieho tvaru. Báť sa nemusíte ani oversized okuliarov, no v každom prípade sa radšej vyhnite príliš masívnym rámom.

Srdcový typ

Srdcový typ tváre je najširší v oblasti čela a smerom k brade sa nápadne zužuje. Typické sú výraznejšie lícne kosti a malá, ostrá brada.

Aby ste proporcie svojej tváre vyvážili, siahnite pri výbere slnečných okuliarov po tých, ktoré majú výraznejšiu spodnú časť rámu. Tým sa opticky vyrovná rozdiel medzi vrchnou a spodnou časťou tváre. Vhodným typom okuliarov môžu byť tzv. pilotky. Preferujte kúsky s veľmi úzkym rámom, prípadne úplne bez neho.

Podlhovastý typ

Podlhovastá tvár môže byť zamieňaná s oválnym typom. Na rozdiel od nej však pôsobí dlhším a výrazne užším dojmom. Charakteristické sú pre ňu tiež vysoké čelo a podlhovastý nos.

Misia je v tomto prípade viac než jasná – opticky tvár rozšíriť. To docielite širokými okuliarmi, ideálne s masívnejšími rámami. Výbornou voľbou sú predovšetkým geometrické a hranaté tvary. Vyhýbajte sa príliš nadrozmerným kúskom, v ktorých by sa vaša úzka tvár ešte viac stratila.

Rovnakými radami sa, samozrejme, môžete inšpirovať aj pri nákupe dioptrických okuliarov. Navštívte internetový obchod eyerim.sk, kde nájdete širokú ponuku okuliarov vhodných pre každý typ tváre. Pri nákupe môžete navyše využívať Eyerim zľavový kód, s ktorým výrazne ušetríte.

━ nové příběhy

Doprajte si exkluzívny hudobný zážitok vďaka gramofónu

Gramofóny sa po rokoch opäť vrátili na výslnie popularity ako štýlové retro. Ako si dopriať skutočne exkluzívny hudobný zážitok? Podľa čoho vybrať gramofón Gramofón pôsobí skôr...

Viete, kde kúpiť certifikované matrace za prijateľné ceny?

Veľakrát nemusíme chodiť ďaleko, a pritom si môžeme kúpiť výborný, kvalitný tovar, ktorý je osvedčený a obľúbený veľkým množstvom klientov. To platí aj o...

Herné stoličky vám zaistia pohodné a zdravé sedenie pri každej virtuálnej zábave

Je úplne bežné, že mnoho z nás trávi aspoň pár hodín týždenne hraním online hier, kúpených nainštalovaných hier či iných druhov zábavy pri počítači. Či...

Bezpečnosť v prírode a pri love – Na aké 3 veci nezabudnúť?

Poľovníci sú zvyčajne známi svojimi puškami a poľovníckym oblečením, ale tie tvoria len malé percento potrebného vybavenia skúseného poľovníka. V skutočnosti musí byť moderný...

Kúpeľňa a WC: spolu alebo oddelene?

Pri výbere nového bývania si často všímame aj veľkosť kúpeľní. Kým niekomu stačí sprchový kút a miesto na práčku iní dávajú prednosť väčšej kúpeľni, v ktorej...
- Komerční sdělení -pr článek