back to top
- Reklama -zprávy

Kúpte elektrobicykle sebe aj svojim deťom a vydajte sa na jesennú dovolenku

Date:

Share:

U nás aj vo svete sú elektrobicykle stále populárnejšie. Pre mnohých znamenajú návrat k milovanej cyklistike. Ide predovšetkým o seniorov a osoby, ktoré prekonali úraz alebo majú chorobu, ktorá ich fyzicky obmedzuje. Avšak s motorom „v nohách“, kedy je možné si kedykoľvek pomôcť, je jazda prijateľná pre všetkých. Elektrobicykle stále viac využívajú aj zamestnanci dochádzajúci do práce či tí, ktorí sa nevyhýbajú ani náročným terénom a prevýšeniam.

Ako si vybrať elektrobicykel

Aby celej vašej rodine robili elektrobicykle výbornú službu, je dôležité sa zamyslieť nad niekoľkými skutočnosťami. Ako často budete na elektrobicykel sadať a v akom teréne chcete jazdiť najviac? 

Nechajte si odborníkom poradiť s výberom motora. Ovplyvňuje spotrebu, výkon a celkovú prevádzku bicykla. Dva najčastejšie typy motorov sú stredový a motor v zadnom náboji. Zadný je už ale zastaraný, hodí sa na ľahký profil na spevnených cestách, cyklotrasách v meste, nemá ale vôbec taký dosah, ako stredový. Oveľa lepšiu rovnováhu aj ovládateľnosť ponúka stredový motor. Nájdeme ho pri kvalitných elektrobicykloch.

Pozor aj na batériu

Dnes už sú spravidla batérie integrované do rámu. Batéria má zásadný vplyv na výdrž elektrobicykla. 500 Wh je dnes bežná kapacita, drahšie modely majú kapacitu aj 750 Wh. Čím väčšia kapacita, tým väčšia batéria. Niekedy je nutné vybrať motor, aby sme sa dostali k batérii. To nemusí vyhovovať každému.

Zaujímajte sa aj o skutočný dojazd bicykla. Ten sa odvíja na štýle jazdy, aj na váhe jazdca a povrchu, po ktorom jazdíte. Kopcovitý terén si tiež berie svoje.

Zaujímavé ovládacie prvky a softvér

Elektrobicykel je elektrické zariadenie. Je tak zrejmé, že má nejaké ovládanie a užívateľský komfort systému. Spravidla má na výber niekoľko režimov, ako napr. Eco, Turbo a ďalšie. Známi výrobcovia majú aj svoje vlastné aplikácie, pri ktorých môžete nastaviť úroveň asistencie pre jednotlivé režimy. Bicykel si tak prispôsobíte plne svojim potrebám.

V systéme tak môže byť aj GPS, tréningové plány, synchronizácia so službou Strava… Ovládanie prebieha prostredníctvom displeja, avšak u elektrobicyklov do náročného terénu často žiadny displej nenájdete, tam by sa vám používal zle.

Časom budete určite riešiť aj komponenty a servis. Aj tu je dobré vedieť, kde sa v prípade potreby obrátiť.

Pozrite sa na Bikero.sk a nájdite kvalitné horské elektrobicykle a iné, ale aj klasické dámske bicykle, krosové a mestské bicykle alebo detské elektrobicykle a bežné bicykle alebo odrážadlá. Budete spokojní s jeho funkciami, službou aj cenou.


Tip redakcie: najlepšie ďalekohľady.


━ nové příběhy

Palety v medzinárodnom obchode: Štandardizácia a efektivita

Palety sú neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného obchodu, kde zohrávajú kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní efektívnej a bezpečnej prepravy tovaru. Štandardizácia paliet je dôležitým aspektom, ktorý umožňuje...

Príbehy úspechu: Firmy, ktoré sa dostali z krízy vďaka efektívnemu krízovému manažmentu

Prekážky sú neodmysliteľnou súčasťou cesty, ktorá vedie k vytúženým cieľom nielen v bežnom živote, ale aj vo svete podnikania. Krízy sa nevyhýbajú žiadnej firme...

Chyby starostlivosti o pleť pri akné

Obdobie dospievania má množstvo kladov ale ide aj o obdobie, na ktoré by ste možno chceli aj zabudnúť. Ak ste v tomto veku mali akné pravdepodobne...

Umelé stromčeky s dokonalým dizajnom a za skvelé ceny.

S blížiaci sa Vianocami riešia mnohí dilemu, kde kúpiť vianočný stromček. Ak sa rozhodnete pre praktickú a trvanlivú alternatívu, akou je umelý stromček, určite navštívte e-shop,...

Plastový nábytok nemusí byť gýč: Ako na to?

Plast má vo sfére záhradného nábytku neoprávnene nie príliš lichotivú povesť. Tú si ale nezaslúži. Môže totiž vyzerať veľmi atraktívne. Aké sú možnosti?Plastový záhradný...
- Komerční sdělení -pr článek