- Reklama -zprávy

Kúpte elektrobicykle sebe aj svojim deťom a vydajte sa na jesennú dovolenku

Date:

Share:

U nás aj vo svete sú elektrobicykle stále populárnejšie. Pre mnohých znamenajú návrat k milovanej cyklistike. Ide predovšetkým o seniorov a osoby, ktoré prekonali úraz alebo majú chorobu, ktorá ich fyzicky obmedzuje. Avšak s motorom „v nohách“, kedy je možné si kedykoľvek pomôcť, je jazda prijateľná pre všetkých. Elektrobicykle stále viac využívajú aj zamestnanci dochádzajúci do práce či tí, ktorí sa nevyhýbajú ani náročným terénom a prevýšeniam.

Ako si vybrať elektrobicykel

Aby celej vašej rodine robili elektrobicykle výbornú službu, je dôležité sa zamyslieť nad niekoľkými skutočnosťami. Ako často budete na elektrobicykel sadať a v akom teréne chcete jazdiť najviac? 

Nechajte si odborníkom poradiť s výberom motora. Ovplyvňuje spotrebu, výkon a celkovú prevádzku bicykla. Dva najčastejšie typy motorov sú stredový a motor v zadnom náboji. Zadný je už ale zastaraný, hodí sa na ľahký profil na spevnených cestách, cyklotrasách v meste, nemá ale vôbec taký dosah, ako stredový. Oveľa lepšiu rovnováhu aj ovládateľnosť ponúka stredový motor. Nájdeme ho pri kvalitných elektrobicykloch.

Pozor aj na batériu

Dnes už sú spravidla batérie integrované do rámu. Batéria má zásadný vplyv na výdrž elektrobicykla. 500 Wh je dnes bežná kapacita, drahšie modely majú kapacitu aj 750 Wh. Čím väčšia kapacita, tým väčšia batéria. Niekedy je nutné vybrať motor, aby sme sa dostali k batérii. To nemusí vyhovovať každému.

Zaujímajte sa aj o skutočný dojazd bicykla. Ten sa odvíja na štýle jazdy, aj na váhe jazdca a povrchu, po ktorom jazdíte. Kopcovitý terén si tiež berie svoje.

Zaujímavé ovládacie prvky a softvér

Elektrobicykel je elektrické zariadenie. Je tak zrejmé, že má nejaké ovládanie a užívateľský komfort systému. Spravidla má na výber niekoľko režimov, ako napr. Eco, Turbo a ďalšie. Známi výrobcovia majú aj svoje vlastné aplikácie, pri ktorých môžete nastaviť úroveň asistencie pre jednotlivé režimy. Bicykel si tak prispôsobíte plne svojim potrebám.

V systéme tak môže byť aj GPS, tréningové plány, synchronizácia so službou Strava… Ovládanie prebieha prostredníctvom displeja, avšak u elektrobicyklov do náročného terénu často žiadny displej nenájdete, tam by sa vám používal zle.

Časom budete určite riešiť aj komponenty a servis. Aj tu je dobré vedieť, kde sa v prípade potreby obrátiť.

Pozrite sa na Bikero.sk a nájdite kvalitné horské elektrobicykle a iné, ale aj klasické dámske bicykle, krosové a mestské bicykle alebo detské elektrobicykle a bežné bicykle alebo odrážadlá. Budete spokojní s jeho funkciami, službou aj cenou.


Tip redakcie: najlepšie ďalekohľady.


━ nové příběhy

Doprajte si exkluzívny hudobný zážitok vďaka gramofónu

Gramofóny sa po rokoch opäť vrátili na výslnie popularity ako štýlové retro. Ako si dopriať skutočne exkluzívny hudobný zážitok? Podľa čoho vybrať gramofón Gramofón pôsobí skôr...

Viete, kde kúpiť certifikované matrace za prijateľné ceny?

Veľakrát nemusíme chodiť ďaleko, a pritom si môžeme kúpiť výborný, kvalitný tovar, ktorý je osvedčený a obľúbený veľkým množstvom klientov. To platí aj o...

Herné stoličky vám zaistia pohodné a zdravé sedenie pri každej virtuálnej zábave

Je úplne bežné, že mnoho z nás trávi aspoň pár hodín týždenne hraním online hier, kúpených nainštalovaných hier či iných druhov zábavy pri počítači. Či...

Bezpečnosť v prírode a pri love – Na aké 3 veci nezabudnúť?

Poľovníci sú zvyčajne známi svojimi puškami a poľovníckym oblečením, ale tie tvoria len malé percento potrebného vybavenia skúseného poľovníka. V skutočnosti musí byť moderný...

Kúpeľňa a WC: spolu alebo oddelene?

Pri výbere nového bývania si často všímame aj veľkosť kúpeľní. Kým niekomu stačí sprchový kút a miesto na práčku iní dávajú prednosť väčšej kúpeľni, v ktorej...
- Komerční sdělení -pr článek