- Reklama -zprávy

Elektrické bicykle – potešenie z bicyklovania!

Date:

Share:

Jednoducho si užiť jazdu bez vynaloženia námahy na pedálovanie je snom tých, ktorí musia jazdiť často a ďaleko. Tento sen sa splní s elektrobicyklom – menšou a pohodlnejšou alternatívou k elektromobilu. Tu však budete musieť stále šliapať do pedálov.

Elektrobicykel je ideálny ako na mestské asfaltové cesty, tak aj na horské a údolné cesty. Rovnako ako ostatné tradičné bicykle, aj elektrobicykle sú vybavené mechanickou prevodovkou a možnosťou prepínania hviezd. Ich charakteristickým rozdielom je batéria a elektromotor.

Možnosti motora

Modely elektrobicyklov sa líšia umiestnením motora a kapacitou batérie.

Predné

V tomto prípade je motor umiestnený na prednom kolese (v náboji). Dôležitou súčasťou kolesa je náboj, ktorý tvorí ložisko, osku a telo. Takto sa koleso otáča pri pôsobení sily. V e-biku túto silu zabezpečuje motor. Preto, ak ste na elektrobicykli ešte nesedeli, bude to spočiatku trochu nezvyčajné kvôli trakcii.

Výhodou takéhoto elektrobicykla je voľný výber brzdového systému (dojazdový a predný alebo 2 predný). Je možné nainštalovať objímku dynama. Tento motor sa dá nasadiť na bežný bicykel.

Zadný motor

Tu je motor vzadu. Okolo jeho náboja je inštalovaný prevodový mechanizmus.

Výhodou takéhoto pohonu je absencia zvláštnych vnemov pri jazde. Taktiež motor vzadu je dostatočne výkonný a ideálny na zdolávanie strmých svahov. Rám nie je zaťažený, pretože bicykel nie je poháňaný ťahom, ale tlačením bicykla. Ale premeniť obyčajný bicykel na elektrický so zadným náhonom bude konštrukčne veľmi ťažké.

Centrálne

Tento motor je fyzicky umiestnený vo vozíku. Toto je časť, kde funguje sila pedálovania v tradičnom bicykli. Pocit pri jazde je rovnaký ako na bežnom bicykli, s oveľa väčšími možnosťami.

Hlavnou výhodou tohto usporiadania elektromotora je jednoduchosť jazdy a potešenie. Takéto modely sú pohodlnejšie, vyzerajú elegantnejšie a štýlovejšie, ale tiež stoja oveľa viac.

Motor v sedlovej trubke

Táto verzia je mimoriadne zriedkavá. Motor je inštalovaný v sedlovej trubke a je spojený s kľukou kužeľovým prevodom. Motor môžete zapínať a vypínať špeciálnym vypínačom jednoducho počas jazdy.

Dôležité! Pri výbere batérie nezabudnite, že jej napätie musí zodpovedať napätiu motora. Čím vyšší je výkon motora, tým rýchlejšie sa batéria vybije. V priemere to stačí na 30-50 km. Moderné elektrobicykle majú dojazd 100 km. Bicykel je plne nabitý za 4-6 hodín z bežnej zásuvky.

Ak teda často jazdíte na bicykli a prekonávate veľké výškové rozdiely, vyberte si Elektrobicykel. Dá vám možnosť jazdiť s pomocou elektrického asistenta – režim Eco. V prípade únavy môžete využiť účinnejšiu pomoc – zapnúť režim Tour.

Elektrobicykel je skutočný komfort a potešenie z jazdy s oveľa menším výdajom energie!

━ nové příběhy

Doprajte si exkluzívny hudobný zážitok vďaka gramofónu

Gramofóny sa po rokoch opäť vrátili na výslnie popularity ako štýlové retro. Ako si dopriať skutočne exkluzívny hudobný zážitok? Podľa čoho vybrať gramofón Gramofón pôsobí skôr...

Viete, kde kúpiť certifikované matrace za prijateľné ceny?

Veľakrát nemusíme chodiť ďaleko, a pritom si môžeme kúpiť výborný, kvalitný tovar, ktorý je osvedčený a obľúbený veľkým množstvom klientov. To platí aj o...

Herné stoličky vám zaistia pohodné a zdravé sedenie pri každej virtuálnej zábave

Je úplne bežné, že mnoho z nás trávi aspoň pár hodín týždenne hraním online hier, kúpených nainštalovaných hier či iných druhov zábavy pri počítači. Či...

Bezpečnosť v prírode a pri love – Na aké 3 veci nezabudnúť?

Poľovníci sú zvyčajne známi svojimi puškami a poľovníckym oblečením, ale tie tvoria len malé percento potrebného vybavenia skúseného poľovníka. V skutočnosti musí byť moderný...

Kúpeľňa a WC: spolu alebo oddelene?

Pri výbere nového bývania si často všímame aj veľkosť kúpeľní. Kým niekomu stačí sprchový kút a miesto na práčku iní dávajú prednosť väčšej kúpeľni, v ktorej...
- Komerční sdělení -pr článek